Kuidas näeb välja ukse valimise ja paigaldamise protsess?

 1. Ukse valimine algab ukseava kõrguse ja laiuse ning seinapaksuse mõõtmisest(ukse enda mõõtmisel on tähtis mõõta ukse lengide välismõõt). Kui ukse piirdeliistud takistavad tegeliku ukseava suuruse mõõtmist, tuleb ava täpsemaks mõõtmiseks piirdeliist eemaldada. Kindluse mõttes tuleb võtta mõõdud mitme koha pealt. Mõõtmisel tuleb arvestada ka, et ukselengi mõlemale küljele ning üles peab jääma 10-20 mm paigaldusvahe kiilude ja montaaživahu jaoks. Levinuimad mõõdud on siseustel 9x21M, välisustel 10x21M ja saunaustel 7-9x19M. Ukse ja lengi mõõdud esitatakse moodulmõõdus, kus 1 moodul (1M) vastab 100 mm. Näiteks 900×2100 mm seinaavasse sobib leng välismõõduga 890×2090 mm. Kui moodulmõõtude hulgast ei leia seinaavasse sobivat mõõtu, siis tuleb tellida erimõõdus uks. 
 1. Ust tellides on vaja teada ukse soovitud avanemissuunda. Ukse käelisust määratakse seistes ukse avanemise pool ja avades ust enda suunas. Parema käe uks – vaadates ust avanemise poolelt jäävad parema käe ukse hinged paremale poole ja käepide vasakule poole. Ust saab avada parema käega.
  Vasaku käe uks

  Vasaku käe uks

  Parema käe uks

  Parema käe uks

Ukseava mõõtmise juhis
 1. Vasaku käe uks – vaadates ust avanemise poolelt jäävad vasaku käe ukse hinged vasakule poole  ja käepide paremale poole. Ust saab avada vasaku käega.
 2. Esitage tellimus/hinnapäring e-mailile info@kvaliteetuks.ee. Teavitage kindlasti erisoovidest nagu värv, lukustus, uksesilm, klaasiga uks jm. (Soovi korral tuleb meie uksepaigaldaja ja mõõdab ava üle*.)
 3. Või tellige sobiv uks meie e-poest.
 4. Kui soovite paigaldust, lepime kokku sobiva aja ukse paigaldamiseks.

*Tasuta mõõtmine Rakveres. Mujale rakendub kilomeetritasu (0,6 €/km).